Endless Shine

Питомник АСТ Киев

  • Увеличить размер шрифта
  • Размер шрифта по умолчанию
  • Уменьшить размер шрифта
Главная Собаки и закон ВИСНОВОК на проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо порушення правил утримання собак»
E-mail Печать PDF

До № 5126 від 22.04.2010 р. (на заміну)
Н. д. І.В. Геращенко, О.В. Герасим’юк

ВИСНОВОК

на проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального
кодексу України щодо порушення правил утримання собак»

(реєстр. № 5126 від 22.04. 2010 р.)

Законопроектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс України (далі – КК) статтею 2641, якою встановлюється кримінальна відповідальність за порушення порядку вигулу домашніх тварин (собак), яке спричинило істотну шкоду здоров’ю або смерть потерпілого.

Вивчення змісту законопроекту свідчить, що при його підготовці були частково враховані зауваження Головного науково-експертного управління, висловлені у висновку на попередній варіант цього законопроекту від 14.09.2009 р. Тим не менш поданий проект також містить певні недоліки і проблемні положення, у зв’язку з чим виникають наступні зауваження щодо його змісту:

1. У назві та тексті пропонованої проектом нової статті 2641 КК застосовується вираз “домашніх тварин (собак)”, із якого випливає, начебто ці слова є синонімами. Проте є очевидним, що поняття “домашні тварини” не обмежується собаками. Тому при описі діяння слід або вести мову лише про собак (якщо ініціатори проекту хочуть обмежити дію цієї статті лише інцидентами, які трапляються внаслідок агресивної поведінки собак), або вживати більш загальний термін “домашніх тварин”, не супроводжуючи його застосуванням некоректного синоніму.

2. Проект передбачає встановлення відповідальності лише за “порушення порядку вигулу” собак. Хоча переважна більшість випадків нападу домашніх собак на людей справді трапляється саме в результаті порушення правил їх вигулу, не можна виключати і можливість заподіяння шкоди життю чи здоров’ю людей через порушення інших правил тримання цих тварин (наприклад, внаслідок того, що господар собаки не закрив своєчасно двері своєї квартири, внаслідок чого тварина вибігла з квартири й напала на сусіда, який в цей час знаходився у коридорі, або внаслідок нападу на людину собаки, який утримується господарями у дворі будинку і через їх недбалість вибіг на вулицю). Тому при подальшій роботі над проектом слід розглянути можливість розширення кола діянь, які підпадають під дію даної статті, шляхом заміни формулювання “порушення порядку вигулу” на “порушення правил тримання” з відповідним коригуванням формулювання про особу, яка може бути суб’єктом цього злочину.

3. В разі прийняття пропозиції, викладеної вище у п. 2, доцільно звернути увагу й про те, що у деяких випадках шкода здоров’ю може бути заподіяна і внаслідок нападу на них хижих тварин або отруйних змій, які нині нерідко утримуються приватними особами і внаслідок недбалості господарів можуть опинитись на свободі. Тому доцільно розглянути можливість заміни згадки у назві та тексті статті про собак чи домашніх тварин як знаряддя заподіяння шкоди формулюванням “домашніх чи диких тварин”.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу за умови врахування висловлених зауважень і пропозицій.

Керівник Головного управління

В. І. Борденюк

 

Свежее на форуме

  • avatarRe: Парикмахер как профессия - Катюша Среда, 30 Октября 2019 09:49 - Мне нравится
  • avatarRe: Красота - Катюша Среда, 30 Октября 2019 09:44 - Советую всем процедуру пилинг для рук https://concept360.com.ua/service/piling-spa-dlya-ruk.html которую делаю регулярно в  C...
  • avatarКупить снасти для рыбалки л... - axied12 Среда, 30 Октября 2019 08:35 - [img]https] Рыбалка требует не только опыта, терпения и ловкости, но и соответствующего оснащения. Пред...
Copyright © 2010 WebHOUSE by Endless Shine.
WebHOUSE - cоздание сайтов, design All Rights Reserved.